Projektõpe - projektõpe pakub nii lastele kui ka lastega projektis osalevatele täiskasvanutele palju põnevust, uusi teadmisi ning võimalusi oma erinevaid teooriaid praktikas katsetada. Olulisel kohal on laste planeerimisprotsessi kaasamine kuna see toetab laste vastutustunde ja enesejuhtimisoskuse kujunemist. Samuti tähtsustatakse lapse aktiivsust teadmiste ja oskuste omandamisel. Selline tegutsemine pakub lastele head võimalust harjutada suhtlemist ja probleemide lahendamist. Projektõppes väärtustatakse õppimisel keskkonda, mis on elulähedane (päris). Projektõppes on eelkõige toetatud laste uuriva hoiaku kujunemine. See on ülioluline õppima õppimisel ja ka koolis ning elus hakkama saamisel.
Keskkonnakasvatus - õppetööd mitmekesistavad temaatilised, rahastatud loodusprojektid. Õuealal on laste, lastevanemate ja personali ühiselt rajatud väike viljapuuaed ja peenrad, mis võimaldavad pidevalt jälgida looduse ringkäiku ja selles ise aktiivselt osaleda. Lasteaeda ümbritseb mitmekesine looduskeskkond, mis pakub võimalust lähemalt tutvuda metsaga ja loomadele talviti ise toitu viia.
Õueõpe - kaunis ümbrus ja mitmekesine looduskeskkond võimaldavad tegevusi läbi viia väljaspool rühmaruumi. Õuealale on loodud õueõppe keskus vahendite hoidmiseks ja pingid, lauad erinevate tegevuste läbiviimiseks.
Terviseedendus - tervisekasvatus ja laste turvalisus on meie igapäevategevustes olulisel kohal. Meie lasteaia asukoht võimaldab liikumist ja matkamist. Meie jaoks on oluline tervislik toitumine.
Erivanuseliste laste koostöörühmas - stimuleerib lapse arengut ja empaatiavõimet.
Väärtuspõhine õpikäsitlus - kogu lasteaiapere toimetab oma igapäevaelu ühtsete väärtushinnangute järgi. Lasteaia põhiväärtused on kõigile nähtavad, järgitavad ja kajastatud õppekasvatustöös.